top of page

Partneri

Symfónia umenia

Medzinárodný multižánrový Open Air festival, ktorý Vám prináša emócie, umenie, koncerty so symfonickými telesami, umelecky hodnotné podujatia, ktoré majú poslanie spájať ľudí, ktorý si možno doteraz mysleli že umenie je "elitárske privilégium". Sprístupňovať podujatia širokej verejnosti, dáva príležitosti talentovaným umelcom a priniesť to najlepšie zo sveta umenia. Snahou tohto festivalu je pestovať vzťah k umeniu, poukazuje na potrebu existencie umenia, nakoľko kultúra je obrazom spoločnosti

logo_su.jpg

 

Zažite Karola Duchoňa od výhry až po prehru. Od jeho najväčšej slávy po strmý pád. Príbeh zachytáva životnú dráhu tohto muža, od bezstarostnej mladosti cez bohémsky život až po tragický a smutný koniec. Ponecháva otázku v pozadí, či sa nedalo „zachrániť“ túto legendu, či si dostatočne vážime skutočné talenty a osobnosti. Či dokážeme vnímať nemý krik zdanlivo úspešného, bezprostredného človeka milujúceho život. Či za jeho ľahkosťou dokážeme rozoznať strach a potrebu obyčajnej pomoci.

 

Tento príbeh nebude len mapovaním úspechov vynikajúceho umelca v podobe jeho najväčších hitov, ale najmä potreba vnímania toho druhého „ja“, a to život obyčajného človeka. Dovolíme divákom vojsť do duše tohto nášho velikána až do špiku jeho intimity, odkryť pozlátku šoubiznisu, vzostupy, pády, úspechy a neúspechy. No za všetkým tým musíme ukázať jeho túžbu nikdy sa nevzdať a precítiť naplno chuť života. Lebo ako sa hovorí... „Žiť je umením života“.

Na srdci mi hraj!

logo_duchon.jpg

Partnerstvo

logo_su.jpg
logo_duchon.jpg
logo_divadlo_pod_kostolom.jpg
logo_cultus.jpg
OIP.jpg
bottom of page